Shqipëria

Rama nga rruga e Arbërit: Edhe pak dhe ëndrra 100-vjeçare është realitet


Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga rruga e Arbrit, ku bie në sy një prej tuneleve të ndërtuara për lehtësimin e rrugëtimit nga kryeqyteti drejt Dibrës.

“Për Dibër nga rruga e Arbërit. Edhe pak dhe ëndrra 100-vjeçare është realitet”, shkruan Rama në Facebook.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore