Film

Publikohet promoja e “Horizon: An American Saga”, projekti filmik i Kevin Costner-it


Aktori dhe regjisori amerikan Kevin Costner tanimë ka zbuluar promon e projektit të tij të ri me katër filma “Horizon: An American Saga”, të cilin ai i ka shkruar, dhe po ashtu mban rolin e producentit, regjisorit dhe interpretuesit.

“Ajo që ndërtoni, ata do të digjen”, thotë Sam Worthington në trailer, ndërsa jep atë që duket të jetë një bisedë e shpejtë me një grup ushtarësh, shkruan CNN, transmeton AlbanianPost.

Deklarata është emblematike e klipeve të shfaqura në të gjithë pamjen paraprake, e cila përmban imazhe të peizazheve gjithëpërfshirëse jugperëndimore të mbushura me mesa madhështore, shtëpi të djegura dhe vagonë dhe sekuenca të mbushura me aksione të njerëzve që hedhin armë mbi kalë që angazhohen në beteja për të mbrojtur tokën dhe familjet e tyre.

“Ti nuk po e merr masën e plotë të kësaj, Mary”, thotë Costner në mënyrë ogurzezë në trailerin e aktores Abbey Lee, e cila duket se është interesi i dashurisë së personazhit të tij.

“E di që njeriu që takova ishte rrugës për të vrarë të gjithë në atë shtëpi”, shton tutje ai.

Vizioni regjisorial i fituesit të “Oscar”, thuhet në përmbledhje, “do të çojë audiencën në një udhëtim emocional nëpër një vend në luftë me vetveten, të përjetuar përmes lenteve të familjeve, miqve dhe armiqve që të gjithë përpiqen të zbulojnë se çfarë do të thotë me të vërtetë të jesh Shtetet e Bashkuara. të Amerikës”.

Kasti i gjithë yjeve përfshin gjithashtu Luke Wilson, Sienna Miller, Jena Malone, Michael Rooker, Jamie Campbell Bower, Danny Huston, Giovanni Ribisi dhe Michael Anganaro, ndër shumë të tjerë.

“Horizon” bëri bujë vitin e kaluar kur u raportua se Costner nuk do të kthehej për gjysmën e dytë të sezonit të fundit të “Yellowstone”, seriali Paramount+ në të cilin ai luan si personazhi qendror John Dutton, kështu që ai mund të fokusohej në përfundimin e filmave.

Në një intervistë në qershor me Hollywood Reporter, krijuesi i “Yellowstone” Taylor Sheridan pranoi se ishte “i zhgënjyer” që largimi i hershëm i Costner po rezulton në një mbyllje “të cunguar” për personazhin e tij.

Në të njëjtën kohë, Sheridan këmbënguli se mendimi i tij për yllin e tij “nuk ka ndryshuar” dhe ai shprehu se e kuptonte “projektin e pasionit” të Costner që ishte arsyeja e largimit të tij të hershëm.

Filmi i parë “Horizon: An American Saga” do të shfaqet premierë në kinema më 28 qershor, me pjesën e dytë premierë më 16 gusht.

Dy filma shtesë të planifikuar për projektin Warner Bros nuk janë xhiruar ende.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore