• Pse po kërkohet shkarkimi i Ilir Metës?

    Partia Socialiste ka mbledhur zyrtarisht votat për të nisur procedurat për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Puna ka filluar tashmë në Komisionin Hetimor Parlamentar, për ta çuar në seancë plenare kërkesën. Për këtë, Meta i ka çuar anëtarëve një letër, në të cilën pretendon se nuk ka marrë asnjë sqarim apo kërkesë në […]...

Të fundit nga Politikë

  • ORCA denoncon profesorët Ardian Kastrati dhe Bujar Dugolli për plagjiaturë

  • Etna vijon spektaklin magmatik

  • “Dashuria ime, s’duhet të jetë problemi yt”

  • PD analizë 25 prillit – miraton ndryshimin e Statutit

  • Më shumë