• Pritet si kampione e Evropës Luiza Gega

    Atletja shqiptare Luiza Gega, e cila është shpallur së fundmi edhe si kampione e Evropës në garën e 3 mijë metrave me pengesa, është pritur ngrohtësisht nga qytetarët e kryeqytetit dhe nga kryeministri Edi Rama, pas rezultatit historik  të arritur. Me një ceremoni zyrtare, shoqëruar nga banda e Ushtrisë dhe një veturë e kuqe, porsi […]...

Të fundit nga Sport