Përballje

Prishtina shpallet kampion i Kupës së Kosovës, mposht Gjilanin në finale


Finalja e Kupës së Kosovës mes Gjilanit dhe Prishtinës përfundoi me fitoren e këtyre të fundit me rezultat 1:2.

Dueli nuk ishte i dominuar nga Prishtina, por ata ishin bindshëm skuadra më e mirë.

Gjilanasit kishin disa mundësi shënimi, por nuk i shfrytëzuan siç duhet.

Pjesa e parë ishte e qetë dhe pa gola, ndërsa në 45 minutat e tjera u shënuan tre gola.

Goli i parë erdhi në minutën e 67-të, me anë të Genc Hamitit.

Pas vetëm nëntë minutave, Prishtina shënuan përsëri, por këtë herë me anë të Mërgim Pefqelit, i cili shënoi gol fantastik.

Në minutën e 86-të, Gjilani ngushtoi epërsinë, por goli u anulua.

Përfundimisht, Prishtina fitoi dhe përpjekjet e shumta te Gjilanit  nuk ishin të mjaftueshme për të barazuar rezultatin.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore