Jetesë & Stil

Priscilla Presley hedh poshtë thashethemet se ajo është “e dashuruar” me Patrick Duffy-n


Aktorja amerikane, Priscilla Presley së fundmi ka trajtuar thashethemet e medieve rozë që raportuan se ajo ishte e dashuruar me aktorin Patrick Duffy.

Ish gruaja e ikonës së muzikës Elvis Presley, ka thënë se lajmin për thashethemet se ajo po gëzonte një romancë me Duffy, i kishte kuptuar nga një mik i saj që ia kishte shfaqur titujt e tabloideve.

“Tani është e gjithë kjo gjë e madhe që unë e dua Patrick Duffy-n dhe po e lexoja këtë në një revistë që ma tregoi një mik i imi”, tha ajo ndërsa fliste për karrierën e saj pas divorcit të saj në vitin 1972 nga ikona e rock-ut, Elvis.

Priscilla tha se një ribashkim i fundit i aktorëve të “Dallas” në Qendrën e Konventave në Burbank Marriott më 1 mars ishte katalizatori i thashethemeve, sepse ajo ishte e pranishme së bashku me Duffy dhe partneren e tij Linda Purl, për të cilën Priscilla tha se ajo është “e dashuruar me burrin e saj”.

Është e paqartë se cilit artikull i referohej Priscilla, por ajo e bëri të qartë se thashethemet për Duffy-n i konsideron “marrëzi”.

“Kjo është e pabesueshme, me të vërtetë, kjo është kaq e çmendur”, tha ylli i “Naked Gun”.

“Nuk e kisha parë për një kohë të gjatë dhe ishte një ribashkim i mrekullueshëm”, shtoi ajo për ngjarjen e fundit të aktorëve.

Patrick më tregoi se sa i lumtur ishte, dhe ne folëm me audiencën dhe ata kishin pyetje për ne dhe kaq”, përfundoi ajo.

Duffy dhe Priscilla luajtën me të dashurat e shkollës së mesme Bobby Ewing dhe Jenna Wade për gjashtë sezonet në “Dallas” nga viti 1983 deri në 1988. J

Në podcastin “Behind the Velvet Rope” në dhjetor të vitit 2023, Duffy tha se kur Priscilla iu bashkua serialit, ai ishte i tronditur që do të punonte me “Elvis’ Priscilla”.

“Ishte e pabesueshme”, tha ai për xhirimin e skenës së tyre të parë së bashku pak pasi u takuan.

“Ishte një tjetër nga ato dhurata që ishim të nderuar ta kishim në kast”, pati përfunduar ai.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore