Familja

Princi William surprizon një grua që po bënte ecje bamirëse për rritjen e ndërgjegjësimit të shëndetit mendor


Asnjëherë nuk e dini se ku mund të shfaqet Princi William!

Një video e shpërndarë në X tregoi Princin e Uellsit, 41 vjeç, duke befasuar Emma Webb në ditën e 13 të ecjes së saj bamirëse për të rritur ndërgjegjësimin për shëndetin mendor.

Webb po ecte nga Uellsi në Londër në kujtim të vajzës së saj Brodie, e cila i morri vetes jetën në moshën 16 vjeçe në mars të vitit 2020.

Ndërsa Webb qëndronte duke tërhequr një kalë me përmasa reale të quajtur Miles për të nderuar pasionin e vajzës së saj për kalërimin, Princi William doli përpara saj, teksa në videon tanimë virale shihet duke e përshëndetur dhe përqafuar të ëmën e Brodie.

Në një mesazh personal të shpërndarë në X, Princi William tha: “Çfarë gjëje e pabesueshme është duke bërë Emma për të rritur ndërgjegjësimin për vetëvrasjen e të rinjve, në kujtim të vajzës së saj Brodie. Shumë e veçantë që mund t’i bashkohem asaj për një pjesë të udhëtimit të saj këtë mëngjes”.

Në ndërkohë, Webb në një prononcim për DailyMail ka thënë se takimi me Princin William “ishte i mahnitshëm”.

“Isha e vetëdijshme se ai kishte parë se çfarë po bëja në lajme, por nuk e dija se ai do të dilte në rrugët e Slough dhe do të ecte me mua, kështu që ishte e mahnitshme! Ai u shfaq nga pas kalit dhe bërtiti, ‘Boo,’ për mua”, tha ajo.

“U ktheva dhe isha i mërzitur që ai ishte aty. Unë, një zonjë e vogël uellsiane nga Njuporti me një kalë plastik dhe Princi i Uellsit qëndronte para meje”, vazhdoi ajo.

“Nuk dija çfarë të bëja kur e pashë. Ai nxori krahët dhe mendova, “do të kem një përqafim të këndshëm”, kështu që më dha një përqafim të këndshëm ose një Cwtch Uells. Të kesh një përqafim nga mbreti i ardhshëm, është thjesht e paimagjinueshme”, shtoi ajo tutje.

Webb i tha Daily Mail se ajo dhe nëna tjetër me të cilën ishte vajza, e cila gjithashtu vdiq nga vetëvrasja, folën me Princin e Uellsit për 20 minuta për shëndetin mendor.

Ajo tha se Princi William i tha se do të vinte për ta mbështetur. Ajo shtoi se ai madje ofroi të ndihmonte për të shtyrë Miles ndërsa ai ishte atje.

“Nuk mund të kesh një mbështetës më mbështetës se Princi i Uellsit, kështu që me të vërtetë do të thotë gjithçka për mua që ai doli sot”, ka përfunduar ajo.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore