Jetesë & Stil

Princi Harry përfshihet në padinë 30 milionë dollarëshe kundër Diddy-t mes bastisjes së shtëpive të rep artistit


Emri i Princit Harry u shfaq në dokumentet e gjykatës amerikane në lidhje me një padi prej 30 milionë dollarësh që pretendon se Sean “Diddy” Combs është një abuzues seksual i burrave dhe grave.

Producenti diskografik Rodney ‘Lil Rod’ Jones’ ngriti padinë kundër Diddy dhe pretendon se “afërsia” e tij me Dukën e Sussex dhe yjet e tjerë i dha atij dhe bashkëpunëtorëve të tij “legjitimitet”, shkruan DailyMail, transmeton AlbanianPost.

Dokumentet gjyqësore të paraqitura në SHBA muajin e kaluar nuk sugjerojnë ndonjë keqbërje nga ana e Princit Harry.

Ai nuk është i pandehur dhe përmendet një herë në dokumentin prej 73 faqesh.

Avokatët e Lil Rod pretendojnë se të ftuarit u tërhoqën nga festat e dyshuara të trafikimit seksual të Diddy-t për shkak të aksesit të tij ndaj personazheve të famshëm si atletë të famshëm, figura politike, artistë, muzikantë dhe personalitete ndërkombëtare si Princi Harry.

Princi William dhe Princi Harry u takuan me Diddy dhe Kanye West në një festë pas koncertit që Princat organizuan për të falënderuar të gjithë ata që morën pjesë në “Koncertin për Dianën” në stadiumin Wembley në vitin 2007.

Megjithatë, Princi i Uellsit nuk përmendet në dokumentet e gjykatës. Nuk dihet se sa herë është takuar Harry me rep artistin që prej asaj kohe.

Ndërsa Harry nuk po përballet me një pretendim ligjor, nuk është hera e parë që familja mbretërore përfshihet në akuza serioze gjyqësore në SHBA, me Princin Andrew të detyruar të zgjidhë një padi të ngritur nga Virginia Giuffre, një skllave seksi e Jeffrey Epstein.

Ajo erdhi disa orë pasi pallatet e Diddy në Los Anxhelos dhe Florida u bastisën nga Departamenti i Sigurisë Kombëtare.

Diddy u pa gjithashtu i tensionuar në një aeroport të Majamit – pasi avioni i tij privat u gjurmua në Antigua, por ai nuk ishte në të.

Combs, një miliarder, tashmë po përballet me padi nga tre gra dhe ka humbur një sërë marrëveshjesh tregtare pas pretendimeve për trafikim seksual.

Diddy përballet me kontrolle të rrepta nga autoritetet e sigurisë mes akuzave për trafikim seksual

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore