Film

Princi Harry, i fokusuar në rolin e producentit të serialit të ardhshëm në Netflix


Princi Harry është duke punuar shumë në serialin e tij të fokusuar në sferën e kuajve që do të transmetohet përmes platformës Netflix.

Së fundmi, Duka i Sussex-it, 39 vjeç, u pa në Qendrën Kombëtare të Polo-s në Florida, me një ekip filmi që kapte pamjet për një nga projektet e tij dhe të Meghan Markle të shpallura së fundmi për platformën e transmetimit.

Princi Harry në xhirimet e serisë së tij.

Kompania Archewell Productions e çiftit zbuloi se ata kanë dy seri të reja Netflix në “fazat e hershme” të prodhimit si pjesë e një marrëveshjeje shumëvjeçare.

Sipas një njoftimi për shtyp, njëra shfaqje do t’i “sigurojë shikuesve një akses të paparë në botën e kuajve” dhe tjetra do të “festojë gëzimet e gatimit dhe kopshtarisë, argëtimit dhe miqësisë”.

Harry, i cili ka kalëruar për dekada, dhe Meghan, po shërbejnë si producentë ekzekutivë në shfaqjen e polo-s, dhe Dukesha e Sussex-it po e merr gjithashtu atë rol në serialin tjetër.

“I njohur kryesisht për skenën e tij estetike dhe sociale, seriali do të tërheqë përsëri perden e zhavorrit dhe pasionit të sportit, duke kapur lojtarët dhe gjithçka që duhet për të konkurruar në nivelin më të lartë”, u tha tutje n njoftim.

Të dy titujt e serialeve Netflix dhe datat e publikimit janë ende të pazbuluara.

Princi Harry dhe Meghan, të cilët më parë luajtën në “Suits” (tani transmetohet në Netflix), nënshkruan marrëveshjen e tyre me gjigantin e transmetimit në vitin 2020 pasi u transferuan në shtetin e Kalifornisë.

Princi Harry dhe Meghan Markle.

Përndryshe, Princit Harry u shfaq në dokumentet e gjykatës amerikane në lidhje me një padi prej 30 milionë dollarësh që pretendon se Sean “Diddy” Combs është një abuzues seksual i burrave dhe grave.

Producenti diskografik Rodney ‘Lil Rod’ Jones’ ngriti padinë kundër Diddy dhe pretendon se “afërsia” e tij me Dukën e Sussex dhe yjet e tjerë i dha atij dhe bashkëpunëtorëve të tij “legjitimitet”, shkruan DailyMail, transmeton AlbanianPost.

Dokumentet gjyqësore të paraqitura në SHBA muajin e kaluar nuk sugjerojnë ndonjë keqbërje nga ana e Princit Harry.

Ai nuk është i pandehur dhe përmendet një herë në dokumentin prej 73 faqesh.

Princi Harry përfshihet në padinë 30 milionë dollarëshe kundër Diddy-t mes bastisjes së shtëpive të rep artistit

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore