Sport

Prag tragjedie në Botërorin e Hungarisë: Notarja humb ndjenjat, e shpëton trajnerja (FOTO)


Notarja amerikane, Anita Alvarez humbi ndjenjat gjatë garimit në Kampionatin Botëror që po zhvillohet në Hungari.

Notarja e sinkronizuar, 25-vjeçe, po garonte në finalen e garës së lirë për femra, kur ra pa ndjenja dhe u fundos në fund të pishinës në Budapest.

Trajnerja e saj, Andrea Fuentes, u hodh në ujë dhe e tërhoqi në një vend të sigurt me ndihmën e një personi tjeter, ndërsa rojet e pishinës e vëzhgonin.

Alvarez rifitoi vetëdijen menjëherë pasi u shpëtua nga pishina.

Çuditërisht, është hera e dytë që Alvarez-it i bie të fikët në pishinë gjatë një konkursi. Dhe Fuentes i erdhi sërish në ndihmë gjatë garës kualifikuese të Lojërave Olimpike në Barcelonë.

“Ishte një frikë e madhe. Më duhej të hidhesha sepse rojet nuk po e bënin këtë”, tha Fuentes më pas.

“Isha i frikësuar sepse e pashë që ajo nuk merrte frymë, por tani ajo është shumë mirë. Anita është shumë më mirë”, vijoi trajnerja.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore