Përballje

Potter i Chelsea-t mposhtet nga ish klubi i tij, Tottenham mposht Bournemouth-in në frymën e fundit


Ndeshjet e së shtunës në Premier League ishin interesante dhe të befasishme.

Dueli mes Brighton dhe Chelsea-t përfundoi me fitoren e këtyre të parëve me rezultat 4:1.

Trajneri momental i Chelsea-t, Graham Potter, u mposht nga ish skuadra e tij, të cilët i la këtë vit.

Ndeshja filloi shumë mirë për Brighton-in, pasi Leandro Trossard shënoi në minutën e pestë, për epërsinë e vendasve.

Pas vetëm nëntë minutave, Brighton fituan epërsinë e dyfishtë, pas autogolit të Loftus-Cheek.

Pak para përfundimit të pjesës së parë, Brighton marrin epërsinë e trefishtë, ku Chelsea shënon përsëri autogol, por këtë herë me anë të Chalobah.

Chelsea e nisën mirë pjesën e dytë, pasi shënuan në minutën e 48-të, me Kai Havertz, por ky gol nuk i motivoi ekipin sa duhet.

Në anën tjetër, Tottenham ka fituar kundër Bournemouth me rezultat 2:3

Pjesa e parë përfundoi me vetëm një gol të Bournemouth, të cilët shënuan në minutën e 22-të, me anë të Moore.

Në pjesën e dytë, në minutën e 50-të, Moore shënoi përsëri për të dyfishuar epërsinë.

Në minutën e 57-të, Sessegnon ngushtoi epërsinë për Tottenham.

Dhe në minutën e 73-të, ishte Ben Davies, ai i cili i dha golin e barazimit mysafirëve.

Pak para përfundimit të ndeshjes, në minutën e 92-të, ishte Bentacur ai i cili shënoi për t’i dhënë fitoren Spurs-ave.

Ndeshjet e tjera në Premier League, përfunduan kështu:

Brentford 1:1 Wolves

Crystal Palace 1:0 Southampton

Newcastle 4:0 Aston Villa

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore