• Policia me “dron edukues”, pikasen shoferët problematikë në Tiranë

    Nisma më e fundit e Policisë së Shtetit është edhe vëzhgimi i rrugëve nëpërmjet rrugëve ajrore, konkretisht nëpërmjet një droni, të pagëzuar si “droni edukues”. Sipas njoftimit zyrtar nga Policia dhe videos së publikuar në faqet online të saj, drejtuesit e mjeteve, të cilët kanë sjellë problematika rrugore, për shkak të mosrespektimit të rregullores rrugore,...

Të fundit nga Politikë

Më të shikuarat