Shqipëria

Planifikoi të shiste kokainë në Itali, arrestohet 24-vjeçari shqiptar


Policia italiane ka çuar në pranga një të ri shqiptar, i cili sipas forcave blu të shtetit fqinj, kishte planifikuar të bënte “goditjen” e radhës me shitjen e lëndës narkotike kokainë.

Sipas mediave italiane, ndaj të 24-vjeçarit shqiptar është ushtruar kontroll në makinë nga Karabinierët e Komandës Provinciale të Alessandria, ku i kanë gjetur 30 gramë kokainë dhe 5 mijë euro, që i kishte përfituar nga shitja e saj.

Në bazë të tregut, shuma që pritej të përfitonte ishte rreth 20 mijë euro.

Pas procedurave, i riu është lënë në arrest shtëpie, në pritje për të dalë para gjykatës.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore