Boterori 2022

Pjesa parë: Polonia shënon me një gjuajtje në portë, Szczesny pret penalltinë (VIDEO)


Polonia po fiton minimalisht 1-0 përballë Arabisë Saudite në 45 minutat e para. Autori i golit është mesfushori i Napoli-t në Serie A italiane, Piotr Zielinski, që shënon golin e 10 në total me përfaqësuesen e tij.

Zielinski ka qenë i përfshirë drejtpërdrejt në 14 gola për klubin dhe kombëtaren së bashku në 2022-23, më saktë shtatë gola dhe shtatë asistime.

Skuadra evropiane nuk prodhoi shumë raste gjatë pjesës së parë. Ata krijuan dy raste të rrezikshme, por me një gjuajtje në portë arritën të shënonin.

Ndërkohë, portieri polak Wojciech Szczesny priti 11 metërsh në minutën e 45-të, duke i hequr mundësinë, Salem Al-Dawsari të shënonte.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore