Lajme

Pfizer dhe BioNTech efektive ndaj varianteve Covid-19


Shkencëtarët e Pfizer-it dhe BioNTech-ut, prodhuesit kryesor të vaksinës COVID-19,  të enjten dolën në një deklaratë.

Ata thanë se produkti i tyre është efektiv kundër varianteve të coronavirus-it që janë shfaqur në Mbretërinë e Bashkuar dhe Afrikën e Jugut.

Në një deklaratë, të dy kompanitë thanë se “ndryshimet e vogla” të zbuluara në testet që krahasojnë virusin origjinal me versionet e fundit “nuk ka gjasa të çojnë në një reduktim të ndjeshëm të efektivitetit të vaksinës”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore