Shqipëria

Përplaset për vdekje këmbësorja, Policia jep detajet


Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Laç-Lezhë afër mbikalimit të Patokut mëngjesin e sotëm.

Për pasojë një person ka mbetur i vdekur.

Viktima është një grua ende e pa identifikuar, e cila dyshohet të ketë kaluar rrugën ku është përplasur nga një automjet.

Drejtuesi i mjetit është larguar nga vendi u ngjarjes.

“Rreth orës 07:00, në aksin rrugor Tiranë – Lezhë, në vendin e quajtur Mbikalimi i Patokut” Kurbin, në hapësirën ndërmjet trafikndarësve, është gjetur pa shenja jete një shtetase ende e paidentifikuar, e cila dyshohet të jetë aksidentuar nga mjetet në lëvizje në këtë aks rrugor”.

Policia tha se Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, vijon punën hetimore për identifikimin e shtetases se aksidentuar dhe kapjen e drejtuesit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore