Përballje

Përfundon pjesa e parë, Armenia në avantazh ndaj Kosovës


Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes miqësore mes Kosovës dhe Armenisë.

Rezultati momental është 0:1 në favor të armenëve, të cilët kaluan në epërsi në minutën e 24-të me anë të mesfushorit të CSKA Sofia-s, Zhirayr Shaghoyan.

Ky i fundit përfitoi më së miri pas një reagimi të ngathët nga mbrojtja e dardanëve.

Kujtojmë që Kosova në këtë ndeshje është duke luajtur kryesisht me futbollistë të rinj. Pra lojtarët e formacionit të parë të Kosovës nuk janë thirrur fare nga trajneri Alain Gieresse.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore