Shqipëria

PD-ja mbledh firmat për të hequr mandatin e Xhaçkës


Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike, bëri të ditur të hënën e 20 qershorit se do të mbledhë firmat për të kërkuar heqjen e mandatit të deputetes socialiste Olta Xhaçka.

Xhaçka është njëkohësisht ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme.

Lajmi u bë i ditur nga deputeti demokrat Agron Shehaj gjatë një konference për shtyp.

Duke folur për mediat Shehaj deklaroi se faktet provojnë që Xhaçka ka shfrytëzuar mandatin.

Kjo, për të përfituar tokë shtetërore në përdorim në Jug të vendit për të ngritur një resort buzë detit.

“Jemi duke mbledhur firmat për të bërë kërkesën për heqjen e mandatit të ministres Xhaçka. Pronat janë të gjitha këto që kemi shfaqur. Nuk kemi të bëjmë me një ;shpjegim; të sajuar, apo deklarata politike, por kemi të bëjmë me fakte dhe dokumente. Në fund fare është ministrja ajo që ka përfituar pronën në përdorim”, ravijëzoi Shehaj.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore