Gatimi

Patate krokante


Patate krokante me hudhër dhe piper djegës

Shumë mund të mendojnë se patatet e pjekura nuk kanë nevojë për recetë. Megjithatë, si me shumicën e pjatave të thjeshta, ka truke të vogla për përgatitjen e patateve të pjekura – si t’i bëni ato ashtu siç dëshironi: krokante, aromatike dhe të shijshme.

Përbërësit:

500 g patate

5 lugë vaj ulliri

Piper djegës i bluar

Piper i zi

2 lugë bukë thërrime

3 thelpinj hudhre

Përgatitja:

Qëroni patatet, pritini në feta dhe vendosini në një enë pjekjeje. Lyejmë patatet me vaj ulliri dhe i përziejmë me kripë, piper, piper djegës, hudhër dhe thërrime buke. Piqeni në furrë të nxehur në 190 gradë për rreth një orë.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore