Shqipëria

Parashikimi i motit, 14 maj 2022


Ditën e shtunë vendi do të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqendrueshme.

Moti do të nisë me kthjellime e gradualisht në mesditë dhe pasdite vranësirat do të vijnë në dendësim. Gjatë këtyre orëve në zonat malore dhe kodrinore priten reshje shiu dhe shtrëngata.

Era do të fryjë kryesisht me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë dhe përkohësisht mesatare në bregdet. Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet 15 / 23 °C, në vendet e ulëta 13 /26 °C dhe në vendet malore 10 / 21 °C.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore