Aplikacione

Parashikimet e Bill Gates për vitin 2024


Bill Gates, themeluesi i Microsoft, ka publikuar një postim në blog ku shpreh mendimet e tij mbi vitin 2024, fokusuar kryesisht në inteligjencën artificiale (AI) dhe inovacionin.

Gates parashikon një rritje të përdorimit të AI në popullsi dhe po i inkurajon bizneset të mësohen me këtë teknologji.

Ai gjithashtu tha se kjo teknologji do të mbushë boshllëqet e inovacionit në shumë fusha.

What is AI? Everything to know about artificial intelligence | ZDNET

Në postimin e tij, Gates thekson se shpërthimi i AI në vitin 2023 është vetëm fillimi.

Në përfundim, Gates përmend se pavarësisht entuziazmit për AI, kuptimi i saj nuk është i lehtë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore