Film

Pamela Anderson merr rolin kryesor në rifillimin e “The Naked Gun” – 30 vjet pas përfundimit të ekskluzivitetit ikonik me Leslie Nielsen


Ish-ylli i “Baywatch”, aktorja Pamela Anderson, ka marrë pjesë në rifillimin e ardhshëm të filmit “Naked Gun”.

Aktorja kanadeze-amerikane, 56 vjeçe, do të luajë së bashku me Liam Neeson në ribërjen pa titull të zbuluar akoma, që pritet të dalë në kinema më 18 korrik të vitit 2025.

Skenari u shkrua nga Dan Gregor, Doug Mand dhe Schaffer, treshja e filmit “Chip ‘n Dale: Rescue Rangers”, i cili fitoi një “Emmy” për filmin e jashtëzakonshëm televiziv.

Akiva Schaffer, i cili bashkë-shkroi draftin e skenarit me Gregor dhe Mand, do të shërbejë si regjisor dhe producent ekzekutiv.

Schaffer, Gregor dhe Mand shkruan një draft të përditësuar të skenarit nga drafti i mëparshëm që kishte kontribute nga Seth MacFarlane, Mark Hentemann dhe Alec Sulkin.

Filmi i ri do të bazohet në ekskluzivitetin e famshëm të filmit “Naked Gun” dhe serialin televiziv “Police Squad!” krijuar nga Jim Abrahams, David Zucker dhe Jerry Zucker, ku luajti i madhi i ndjerë Leslie Nielsen.

Deri më tani, dihet pak për historinë e rindezjes, por ka të ngjarë që ekipi i famshëm i shkrimtarëve do të inkorporojë me zgjuarsi sferën shumë të veçantë të aftësive që Neeson ka fituar ndërsa luante personazhin e tij të heroit të aksionit të viteve të fundit, duke përfshirë Bryan Mills në “Taken”.

Ndërkohë, Anderson luajti në mënyrë të famshme në 110 episode të serisë së saj hit “Baywatch” (1992–1997) dhe filma si “Scary Movie 3” dhe “Superhero Movie”.

Së fundmi, autorja u bashkua me Netflix për një dokumentar për jetën e saj, të titulluar “Pamela”, një histori dashurie, i cili u publikua vitin e kaluar.

Megjithëse shfaqja u anulua pas vetëm gjashtë episodeve, ajo do të pasohej nga seria e filmave jashtëzakonisht të suksesshëm gjashtë vjet më vonë, me Nielsen të rikthyer si toger Frank Drebin dhe Priscilla Presley, George Kennedy dhe OJ Simpson në role dytësore në të tre filmat.

Duke marrë vlerësime kritike pas publikimit të tij, “The Naked Gun: From the Files Of Police Squad!” (1988) vazhdoi të bëhej gjithashtu një hit i madh komercial, duke fituar 152.4 milionë dollarë kundrejt buxhetit prej vetëm 12 milionë dollarësh.

David Zucker shërbeu si regjisor dhe bashkë-skenar ndërsa punonte për skenarin me Jim Abrahams, David Zucker dhe Pat Proft.

Versioni origjinal i filmit që atëherë është konsideruar gjerësisht si një nga filmat komedi më të mëdhenj të të gjitha kohërave.

Ndërsa rikrijimi i “Naked Gun” nuk do të dalë deri në verën e ardhshme, filmi origjinal i vitit 1988 me Nielsen aktualisht po transmetohet në Paramount+.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore