Shqipëria

Nuk ndalet aksioni anti-kanabis në Shqipëri, tjetër serë gjendet në Malësinë e Madhe


Një tjetër serë e kultivuar me lëndë narkotike të llojit kanabis sativa është gjetur në Malësinë e Madhe, ku sipas një njoftimi zyrtar nga Policia e Shtetit, 116 bimë janë asgjësuar.

Ky aksion është një vazhdën e një megaoperacioni të madh në gjithë vendin, ku dhjetëra mijëra rrënjë kanabisi janë asgjësuar në muajin e fundit.

Rasti i radhës i evidentuar ka qenë pikërisht ai në Vukpalaj të Malësisë së Madhe, ku një prej autorëve të dyshuar për mbjelljen e tyre është kapur në flagrancë.

Një tjetër ndërkaq, është shpallur në kërkim pasi mendohet se është bashkëpunëtor në ngjarje.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Megaoperacioni anti-kanabis: Sasi të mëdha droge asgjësohen në Velipojë, Lezhë, Krujë dhe Mat

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore