Lajme

Një makinë dyshohet se e ka marrë uji në Malësinë e Madhe


Një makinë dyshohet se është marrë përpara nga uji i cili ka dalë nga shtrati i përroit të Thatë në Malësinë e Madhe.

Sipas të dhënave paraprake, të afërmit kanë informuar forcat e policisë të cilët janë vënë menjëherë në kërkim.

Ende nuk dihet numri i personave që mund të kenë qenë brenda në makinë.

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi konfirmoi më herët se në bashkinë Malësi e Madhe ka dalë nga shtrati përroi i Thatë, në fshatin Kamicë dhe uji ka depërtuar në dy banesa.

Zyrtari shqiptar deklaroi gjithashtu se autoritetet kanë kryer në terren vetëm tre evakuime të lokalizuara në Malësinë e Madhe.

“Kemi pasur tre evakuime në Malësi të Madhe. Në Bërdicë forcat e armatosura për ndihmojmë banorët për të kaluar”, zbuloi ministri.

Në qarkun e Shkodrës është regjistruar 190 mm shi, sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare Operacionale e Emergjencave Civile pranë Agjencisë Kombëtare të Mbrojtjes Civile.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore