• Nis takimi Kurti-Vuçiç në Bruksel

    Ka filluar takimi i përbashkët mes kryediplomatit evropian, Josep Borrell, me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç në Bruksel. Takimi është duke u zhvilluar me ftesë të kryediplomatit evropian, Josep Borrell. Fillimisht, Borrell kishte zhvilluar takime të ndara, njëherë me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe ...

Të fundit nga Politikë