Muzikë

Nicki Minaj, Travis Scott dhe Playboi Carti, yjet që do shkëlqejnë në “Rolling Loud Europe”


Rep artistët, Nicki Minaj, Travis Scott dhe Playboi Carti do të jenë yjet që do performojnë në festivalin “Rolling Loud Europe”, i planifikuar të zhvillohet nga 5 deri më 7 korrik në Austri.

Evenimenti, i cili do të zhvillohet pranë Vjenës në lokalin Rancino, do të shfaqë gjithashtu një formacion artistësh nga e gjithë bota.

Yjet e tjerë përfshijnë Ice Spice, Gunna, Offset, Sexyy Red, Chief Keef, Ski Mask the Slump God, Lil Tjay, Don Toliver, Flo Milli, TiaCorine, Destroy Lonely dhe Anycia.

Festivali do të mirëpresë gjithashtu akte nga Mbretëria e Bashkuar duke përfshirë K-Trap dhe Unknown T, si dhe muzikantët botërorë Money Boy, Gola Gianni, Ufo 361, Pashanim, Reezy, Shirin David, Rondodasosa dhe Fresh.

“Ne nuk mund të ishim më të emocionuar për t’u kthyer në Evropë”, thonë bashkëthemeluesit e “Rolling Loud”, Matt Zingler dhe Tariq Cherif.

“Ne jemi mahnitur nga pasioni i fansave në koncertet tona evropiane dhe ne e dimë se shfaqja jonë e parë në Austri do të vazhdojë të vazhdojë energjinë”, shtuan ata.

“Rolling Loud” ka organizuar festivale të shumta globale gjatë mandatit të tij dhjetëvjeçar, duke përfshirë ngjarje në Kanada, Holandë, Portugali, Australi, Gjermani dhe Tajlandë.

Festivali do të kthehet në Tajlandë nga 22-24 nëntor dhe do të kthehet në Miami më 13-15 dhjetor.

Së fundmi, festivali u zhvillua nga Inglewood, CA muajin e kaluar, duke u mburrur me titullarët duke përfshirë Minaj, Post Malone dhe Future dhe Metro Boomin.

Ngjarja pati një fillim të vështirë me një datë të shtuar kushtuar Kanye West dhe Ty Dolla Sign, të cilët thjesht qëndruan në skenë ndërsa albumi i tyre i fundit i bashkëpunimit, “Vultures 1”, u përhap në sistemin zanor.

Por pjesa tjetër e festivalit e kompensoi atë, me Minaj duke dhënë një version të pasionuar dhe të kondensuar të setit të saj nga turneu aktual “Pink Friday 2”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore