Muzikë

Nicki Minaj lavdëron publikisht Taylor Swift-in, thotë se do të bashkëpunonte me të


Rep artistja, Nicki Minaj është një definitivisht një fanse e mikeshës së saj, këngëtares, Taylor Swift.

Ylli i hitit “Super Bass” hyri në platformën X (ish-Twitter) të mërkurën e 20 dhjetorit, për të lavdëruar Swiftin, pasi ajo ishte shpallur “artistja e vitit” nga Spotify.

“Mbretëresha Saggitarious e meriton. Pikë”, ka shkruar Minaj.

“Ajo merr muaj e vite pushim dhe pastaj kthehet me muzikë të mrekullueshme dhe fansa që nuk do ta braktisin kurrë! Fund!”, shtoi ajo.

Një fans e pyeti Minajn nëse do të bashkëpunonte ndonjëherë me yllin e “Bad Blood”, ndërkohë Minaj u përgjigj me anë të një emoji “me një rrahje zemre”.

Minaj shpërtheu mbi Swift, ndërsa ajo vet arriti një moment historik me albumin e saj të ri “Pink Friday 2” duke thyer rekordin për më shumë “shitje vinyl për çdo album femër rap në histori”.

“Kjo do të thotë që shitësit me pakicë nuk kishin mundësi ta dinin se vinilet do të ishin në një kërkesë kaq të madhe”, shkroi ajo.

“Tani po bëjnë! Kjo është një gjë e mrekullueshme”, shtoi ajo.

Ylli i hitit “Anaconda”, duartrokiti më tej këngëtaren e “Lover”, e cila mbajti rekordin e vitit 2022 për vinylin më të shitur për albumin e saj “Midnights”.

“Taylor dhe fansat e saj  u vënë në punë. Tani është radha jonë”, shkroi Nicki.

Përveç që Swift u emërua artistja numër një globale në Spotify, hitet e saj “Anti-Hero” dhe “Cruel Summer” u renditën në listën e 10 këngëve më të mira në mbarë botën.

Albumi i fituesit i “Grammy”, “Lover” gjithashtu u rendit në vendin e shtatë në nivel global.

Suksesi i Swift-it është rritur në qiell vitin e kaluar, pasi ajo zyrtarisht arriti statusin e miliarderes pasi nisi rrugën e saj “Eras Tour” këtë vit.

Turneu i saj është madje në rrugën e duhur për t’u bërë turneu me fitimet më të larta në histori pasi pritet të sjellë 4.1 miliardë dollarë.

Pritja për të blerë bileta për turneun e këngëtares “Love Story” i çoi fansat në një furi në nëntor të vitit 2022 pasi uebsajti i Ticketmaster u rrëzua dhe në vend të kësaj u shitën te rishitësit, të cilët kërkuan rreth 449 dollarë secili.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore