Muzikë

Nicki Minaj i kërkon ushtrisë së saj të fansave që t’i përmbahen gjuhës së urrejtjes


Nicki Minaj i kërkon Barbz-it të përmbahet nga ngacmimi i urryesve: “Kurrë mos kërcëno askënd në emrin tim”

Nëse ndonjëherë iu ka rastisur të nisni betejë me ushtrinë e fansave të Nicki Minaj, që njihen si Barbz, ju mund të keni idenë se çfarë janë në gjendje të bëjnë ata në mbështetje të mbretëreshës së tyre.

Pikërisht për këtë, Minaj ka publikuar një storie në llogarinë e saj të Instagramit, për t’u kërkuar mbështetësve të saj më të zjarrtë që të përdorin frenat kur vjen puna për të mbrojtur nderin e saj.

Më pas, ajo shpejt iu drejtua asaj që do të ndodhte më pas për të, e cila, siç e di çdo anëtar i Barbz, është albumi i saj i ardhshëm “Pink Friday 2”.

“Ne kemi një album të mrekullueshëm afër, 12/08/23”, tha ajo për setin e vazhdimit që ajo e shtyu kohët e fundit nga data e lëshimit të tij origjinal më 17 nëntor – për të shmangur përplasjen me albumin e përbashkët të mikut dhe mentorit të vjetër Lil Wayne me 2 Chainz, “Welcome 2 Collegrove”, gjithashtu pritet të dalë atë ditë – në ditëlindjen e saj në dhjetor.

“Ndihet kaq surreale dhe euforike”, shtoi ajo.

“Unë kurrë në jetën time nuk kam qenë kaq e dashuruar me diçka për të cilën jam duke punuar”, tha Minaj për albumin që ka pesë vjet në prodhim në një video të gjatë të fundit në Instagram.

Nicki tha se e kishte vonuar koleksionin sepse kishte bllokim gjatë shtatzënisë dhe nuk donte të thoshte gjëra “të çuditshme.

“Pink Friday 2” pason albumit të Minaj të vitit 2018, “Queen”.

“Kështu që i gjithë ky album do të jetë dhurata më e madhe që i kam bërë ndonjëherë njerëzimit deri më tani”, premtoi ajo.

“Data e albumit të ri për këtë punë të pabesueshme për të cilën jam shumë krenare është në një ditë shumë të veçantë për mua dhe për Barbz”, ka thënë ajo.

“E dashur Barbz, sigurohu që të mos kërcënosh kurrë askënd në emrin tim”, ka shtuar ajo.

“Qoftë në internet apo personalisht. Qoftë me shaka apo jo. Unë kurrë nuk e kam falur këtë”, Minaj nuk specifikoi nëse komentet e saj ishin të frymëzuara nga një incident i caktuar, apo thjesht ishin një paralajmërim i përgjithshëm për të qenë të sjellshëm me njëri-tjetrin gjatë periudhave të trazuara.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore