Sport

Neymar humb kontrollin, shtyn dhe gjuan me top kundërshtarin


Featured Image Credit: Saudi Sports Company

Neymar humbi absolutisht kontrollin pasi Al Hilal pësoi një barazim kundër Navbahor në Champions League AFC.

Ali Albulayhi i dha një pike Al Hilal-it teksa shënoi një gol të vonë. Skuadra saudite e Pro Ligës dështoi të mposht kundërshtarët e tyre nga Uzbekistani, pavarësisht se u mburr me lojtarë si Ruben Neves, Malcom dhe Aleksandar Mitrovic.

Për të mos përmendur Neymar-in i cili humbi gjakftohtësinë. Ish superylli i Barcelona-s dhe Paris Saint-Germain qëndroi mbi topin për një goditje dënimi dhe sulmoi Abror Ismailov.

Ai e shtyu Ismailov-in përpara se ta godiste topin drejt të tij.

Aktivizimi i Neymar në Champions League AFC është vetëm paraqitja e tij e dytë për Al Hilal pas lëvizjes së tij gjatë verës nga PSG.

Ai iu bashkua klubit të Lindjes së Mesme për një vlerë fillestare prej 77.6 milionë paund.

31-vjeçari bëri debutimin e tij te Al Hilal të premten e kaluar teksa erdhi nga stoli.

Al Hilal, i cili është në krye të ligës me pesë fitore nga gjashtë ndeshjet e tyre fillestare, rifillon fushatën e tyre të enjten kur do të përballet me Damac.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore