Përballje

Newcastle shkatërron Tottenham-in, shënon pesë gola brenda 20 minutave


Pjesa e parë e ndeshjes mes Newcastle dhe Tottenham në Premier League përfundoi me epërsinë e thellë të këtyre të parëve, me rezultat 5:0.

Dueli ishte plotësisht i dominuar nga Newcastle, të cilët arritën të shënojnë tre gola në 10 minutat e para.

Goli i parë erdhi në minutën e dytë me anë të Jacob Murphy-t.

Katër minuta më pas Joelington shënoi për të dyfishuar epërsinë.

Nuk kaluan as tre minuta pas golit të dytë, dhe Murphy arriti golin e tij të dytë personal, dhe të tretin të ekipit.

Në minutën e 19-të, Alexander Isak shënoi për deklasimin e Tottenham.

Pas vetëm dy minutave, ishte përsëri Isak i cili shënoi golin e pestë dhe të fundit te pjesës së parë.

Me këtë fitore, Newcastle do kalojnë në pozitën e tretë me 59 pikë, ndërsa Tottenham në vendin e pestë me 53 pikë.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore