Përballje

Nëndetësja e verdhë zhyt Betis-in dhe përforcon garën për Champions


Villarreal ka arritur një fitore të madhe në fushën e Betis-it, për të ashpërsuar edhe më shumë garën për Champions në La Liga.

Pas fitores së Barcelonës përballë Atletico-s, dhe fitores së Villareal-it, pesë skuadra në La Liga tani ndahen me pesë pikë në luftën për ‘top 4’, nga vendi i tretë deri në të shtatin.

Dy skuadrat vinin në këtë ndeshje në formë shumë të mirë.

Betis erdhi pas fitores 0-4 përballë Real Sociedad për të arritur gjysmëfinalet e Kupës së Mbretit, kurse Villarreal pas fitores 3-0 në La Liga përballë Mallorca-s.

Ndeshja në fakt ishte shumë e barashpeshuar.

Të dy skuadrat kishin nga nëntë goditje, dhe nga tre në drejtim të portës.

Mirëpo, më të saktë u treguan mysafirët.

Skuadra e drejtuar nga Unai Emery shënoi nga një në dy pjesët, për të arritur tri pikë të arta.

Në pjesën e parë, gjatë një goditje këndi, Pau Torres kërceu më lartë se të gjithë për të drejtuar topin në rrjetë.

Kurse në pjesën e dytë, ishte Ettiene Capoue ai që shënoi për të vulosur rezultatin përfundimtar, 0-2.

Betis ndodhet në vendin e tretë me 40 pikë, kurse Villarreal në vendin e gjashtë me 35.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore