Shqipëria

Ndahet nga jeta aktori Pandi Siku në moshën 73-vjeçare


Është ndarë nga jeta këtë të martë të 16 gushtit aktori i njohur Pandi Siku.

Ai është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare pasi vuante nga një sëmundje e rëndë.

Mësohet se Siku ka ndërruar jetë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku jetonte që nga viti 2001.

Aktori ishte pjesë e Teatrit Kombëtar derisa emigroi në SHBA, teksa ka interpretuar në shumë filma dhe në teatër.

Mes filmave të njohur ka qenë edhe “Kur zbardhi një ditë” dhe “Njeriu me top”.

Po ashtu ka luajtur në filmin “Këmishët me dyllë” (1987), “Fusha e blertë fushë e kuqe” (1984), “Koha nuk pret” (1984), “Mysafiri” (1979).

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore