Jetesë & Stil

Natalie Portman falenderon miqtë e saj pas divorcit nga Benjamin Millepied


Aktorja izraelite-amerikane Natalie Portman po dërgon një thirrje të veçantë për miqtë e saj.

Artistja 43-vjeçe falënderoi miqtë e saj teksa shënoi ditëlindjen e saj dhe komentet vijnë pasi Portman finalizoi divorcin nga bashkëshorti i saj Benjamin Millepied në shkurt.

“Këtë vit, në ditëlindjen time, dua të festoj mirënjohjen time për miqtë e mi që më ngrenë lart vazhdimisht”, shkroi Portman në mbishkrim, ndërsa ndau disa foto të saj me miqtë e saj.

Pjesa më e madhe e fotove dukej se ishin marrë së fundmi ndërsa Portman u pa duke pozuar me miqtë e saj në vende dhe ngjarje të ndryshme, duke përfshirë një festë në Festivalin e Filmit në Kanë në vitin 2023 dhe shfaqjen e Dior në vitin 2024 në Paris.

Komentet e Portman vijnë pas një kohe emocionale për aktoren mes ndarjes së saj nga ish-bashkëshorti i saj Millepied, 47 vjeç.

Në korrik të vitit 2023, Portman në heshtje bëri kërkesë për divorc nga Milliepied pasi dolën raporte se ai kishte një lidhje jashtëmartesore në maj të vitit 2023.

Divorci u finalizua shtatë muaj më vonë në Francë, ku jeton familja.

Portman u takua me koreografin dhe balerinin në xhirimet e “Black Swan” në vitin 2009, pasi ai u punësua për ta trajnuar atë për filmin – për të cilin ajo fitoi aktoren më të mirë në “Oscars 2011”.

Dyshja mirëpritën fëmijën e tyre të parë, djalin Aleph, në vitin 2011 dhe u martuan vitin e ardhshëm. Ata mirëpritën vajzën e tyre Amalia në vitin 2017.

Në mars, një burim zbuloi se Portman dhe Millepied po fokusohen në krijimin e një “tranzicioni të qetë” për fëmijët e tyre në mes të divorcit.

“Ajo dhe Beni me të vërtetë i duan fëmijët e tyre dhe janë po aq të fokusuar që të jenë bashkëprindërit më të mirë që mund të jenë. Asgjë nuk është më e rëndësishme”, tha një mik i ish-çiftit.

Burimi shtoi se Portman po mbështetej nga miqtë dhe familja e saj gjatë periudhës së vështirë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore