Përballje

Napoli përmbys rezultatin ndaj Udinese-s, barazon pikët me Milan-in në Serie A


Ndeshja mes Napoli-t dhe Udinese-s ka përfunduar me fitoren e këtyre të parëve me rezultat 2:1.

Napoli përmbysën rezultatin pasi ishin duke humbur në pjesën e parë të ndeshjes, por kthyen gjithcka në favor të tyre në pjesën e dytë.

Goli i parë erdhi në minutën e 22-ë me anë të Gerard Deulofeu-t, i cili i dha epërsinë Udinese-s.

Në fillim të pjesës së dytë, në minutën e 52-të, Victor Osimhen shënoi për të barazuar rezultatin për Napoli-n.

Goli i fitores u shënua 11 minuta pas golit të parë, dhe ishte përsëri Victor Osimhen ai që shënoi për t’i dhënë fitoren Napoli-t.

Në minutën e 83-të, Pablo Mari u ndëshkua me karton të kuq, dhe në atë moment humbën edhe shpresat e Udinese-s për të barazuar rezultatin.

Megjithatë, në sekondat e fundit, nga Udinese po pretendohej se kishte penallti, por pasi u rishikua gjithçka nga gjyqtari dhe dhoma e VAR, vendosën që nuk do ketë penallti.

Napoli radhiten në pozitën e dytë me 63 pikë, po aq sa Milani, por kanë një ndeshje më shumë se rossonerët, dhe dy më shumë se Inter-i, të cilët radhiten të tretët me 59 pikë.

Ndërsa Udinese radhitet në pozitën e 14-të me 30 pikë.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore