Sport

Mourinho telefonon Bale-n


Gareth Bale mund të jetë nënshkrimi i madh i Roma-s për merkaton e verës.

Sipas mediave spanjolle, Jose Mourinho e ka telefonuar personalisht uellsianin për ta pasur përsëri nën urdhrat e tij.

“El Nacional” zbuloi se Mourinho synon ribashkimin me anësorin, me të cilin punoi disa kohë te Tottenham-i.

Nën urdhrat e trajnerit portugez, uellsiani u aktivizua në 27 ndeshje, ku realizoi 10 gola dhe tre asiste.

Bale, më 30 qershor, përfundon zyrtarisht kontratën me Real Madrid-in dhe do të jetë transferim i lirë në merkato.

Por, atij duhet t’i garantohet paga, që është paksa e lartë, krahasuar me pjesën tjetër të skuadrës së Roma-s.

Images via Reuters/Matthew Childs

32-vjeçari numëron 258 ndeshje në të gjitha garat me Real Madrid-in, ku ka shënuar 106 gola, si dhe ka dhuruar 67 asiste.

Anësori asistoi në golin e vetëm të Uellsit përballë Ukrainës në finalen e play-off, duke mundur të arrinte kualifikimin në Kupën e Botës, Katar 2022.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore