Sport

Modric merr një ofertë marramendëse nga Arabia Saudite


Luka Modric ka marrë një ofertë me para të mëdha nga Arabia Saudite që do të dyfishonte atë që do të fitonte mesfushori në Real Madrid sezonin e ardhshëm, sipas Diario AS.

Modric, 37 vjeç, ende nuk ka rënë dakord për një kontratë të re në Bernabeu, me marrëveshjen e tij që skadon në qershor.

Reprezentuesi kroat do të fitonte 25 milionë euro në sezon pas tatimit në Arabinë Saudite, raporton AS, në një marrëveshje dyvjeçare.

AS pretendon se ka disa dyshime në Madrid mbi aftësinë e Modric për të vazhduar të performojë për klubin dhe vendin pasi ai mbush 38 vjeç në shtator, me fituesin e Topit të Artë të etur për të vazhduar të përfaqësojë Kroacinë përpara Euro 2024.

Kujtojmë se Modric, së bashku me Real Madrid-in janë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, ku do të përballen me Manchester City-n për të kaluar në finale.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore