Sport

Milani përgatitet për dy shitje në verë


Milan-i gati të shesë dy mesfushorë këtë verë, raporton “La Gazzetta dello Sport”.

Skuadra e Milan-it do të dëgjojë ofertat për Yacine Adli dhe Ismael Bennacer gjatë verës, ndërsa Rafael Leao, Theo Hernandez dhe Mike Maignan do të qëndrojnë nëse te kuqezinjtë nuk vijnë oferta të mëdha.

Edicioni i të enjtes i “La Gazzetta dello Sport” parashikon fushatën e transferimeve verore të Milan-it, duke thënë se kuqezinjtë do të dëgjojnë ofertat për mesfushorët e tyre Bennacer dhe Adli.

Idealisht, kuqezinjtë do të shisnin vetëm njërin prej tyre, por nëse marrin oferta të kënaqëshme, të dy mesfushorët mund të largohen.

“Gazzetta” konfirmon se Olivier Giroud ka të ngjarë të bashkohet me LAFC në një transferim të lirë, ndërsa e ardhmja e Luka Jovic mbetet e pasigurt. Kontrata e tij skadon në qershor dhe performanca e tij në ndeshjet e fundit të sezonit do të përcaktojë të ardhmen e tij në “San Siro”.

Sa i përket Simon Kjaer, është e pamundur që kuqezinjtë t’i ofrojnë danezit një marrëveshje të re.

Sipas raportit, Milan-i pret që Samuel Chukwueze dhe Noah Okafor të bëjnë një hap të fundit përpara në sezonin e tyre të dytë në klub, kështu që ata nuk po planifikojnë të shesin çiftin.

E fundit por jo më pak e rëndësishme, Milan-i nuk do të shesë Theo, Leao apo Maignan dhe do të ndryshojë qëndrim vetëm nëse marrin oferta të mëdha në afatin kalimtar të verës.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore