Sport

Milani pas talentit të Boca Juniors


Aaron Anselmino

Milan-i është shfaqur si një pretendent në garën për të siguruar nënshkrimin e talentit të ri premtues të Boca Juniors, Aaron Anselmino, mes interesimit në rritje nga klubet në të gjithë Evropën, përfshirë gjigantët e Premier League, Manchester United.

Sipas raportimeve nga gazetari italian, Daniele Longo, interesimi i Milan-it për mbrojtësin 18-vjeçar është larg nga spekulimet e thjeshta, me klubin e Serie A që ndjek aktivisht të riun.

Ndërsa klubet e Premier League, si dhe klubet në Gjermani dhe Spanjë, po monitorojnë gjithashtu përparimin e Anselmino-s, interesi i Milan-it për të është forcuar muajt e fundit.

Anselmino së pari tërhoqi vëmendjen e Milan-it pasi u rekomandua nga një skaut i cili më parë identifikoi talente si Enzo Fernandez dhe Julian Alvarez. Që atëherë, argjentinasi i ri është monitoruar nga afër nga rrjeti skautues i Milan-it, duke e pozicionuar atë si një shtesë të mundshme në radhët e kuqezinjve.

Pavarësisht interesimit konkret nga Milan-i, negociatat mes klubit italian dhe Boca Juniors ende nuk kanë filluar. Kontrata aktuale e Anselmino-s përfshin një klauzolë lirimi të vendosur në 20 milionë euro.

Ndërsa Milan-i synon opsione mbrojtëse si Alessandro Buongiorno dhe Maxence Lacroix për të tashmen, Anselmino shihet si një perspektivë për të ardhmen.

Klubi synon të vazhdojë të monitorojë progresin e argjentinasit deri në fund të sezonit, duke peshuar përfitimet e mundshme të shtimit të talentit të Boca-s në skuadrën e tyre.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore