Sport

Milan – Fonseca, bisedimet kyçe zhvillohen javën e ardhshme


Paulo Fonseca

Gjigantët e Serie A, Milan, duket se janë shumë pranë nënshkrimit të trajnerit të Lille-s, Paulo Fonseca.

Kuqezinjtë kanë njoftuar tashmë se menaxheri Stefano Pioli do të largohet në fund të sezonit, pasi i ka fituar Scudetto-n dhe i ka bërë të rregullt në Champions League.

Gazetari italian, Daniele Longo tani ka raportuar për trajnerin e ri të Milan-it, duke thënë se një lëvizje për Fonseca-n është shumë afër dhe një takim kyç do të zhvillohet javën e ardhshme, i cili mund të shohë që palët në thelb të finalizojnë afrimin e portugezit, i cili më parë ka pasur një qëndrimi te Roma.

Longo vazhdon më tej duke deklaruar se Marseille ka qenë jashtë garës dhe tani kalimi në Milano është vetëm një hap larg.

Javët e fundit, është raportuar se Fonseca ishte duke pritur për një transferim te Milan-i dhe kishte lënë në pritje bisedimet me Lille-n dhe ishte i përgatitur të refuzonte gjithashtu Marseille-n.

Zyrtare: Milan-i konfirmon largimin e Pioli-t

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore