Sport

Mike Maignan rrezikon pjesëmarrjen në Euro 2024


Mike Maignan

Mike Maignan do të humbasë ndeshjen e fundit të sezonit të Milan-it për shkak të dëmtimit dhe gjithashtu rrezikon të humbasë në Kampionatin Evropian të ardhshëm, Euro 2024.

28-vjeçari francez është paraqitur vetëm një herë për kuqezinjtë në gjashtë ndeshjet e fundit të Serie A, duke u marrë me një problem muskulor. Portieri rezervë Marco Sportiello u detyrua të fillonte në vend të tij, duke bërë një punë të mirë.

Maignan ka vazhduar të jetë një pjesë thelbësore e skuadrës së Milan-it që nga ardhja e tij nga Lille në korrik të vitit 2021 dhe paraqitjet e tij të forta kanë vazhduar këtë sezon, duke mbajtur 15 porta të pastra në 42 ndeshje.

Gazeta franceze “L’Equipe” detajon se si Maignan ka pësuar një dëmtim të ri në gisht, duke e detyruar atë të humbasë ndeshjen e fundit të sezonit të Milan-it kundër Salernitana-s. Ai do t’i nënshtrohet një raundi testesh në klubin e tij për të diagnostikuar seriozitetin e çështjes.

Me më pak se një muaj deri në Kampionatin Evropian, ekziston frika se 28-vjeçari mund të mos marrë pjesë në turne.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore