Film

Michael B. Jordan, i emocionuar të punojë me Will Smith-in në “I Am Legend 2”


Aktori Michael B. Jordan zbuloi së fundmi se skenari për “I Am Legend 2” është ende duke u shkruar dhe ai aktualisht nuk është i informuar për ndonjë datë fillimi të xhirimeve në këtë moment.

Një vazhdim i filmit të suksesshëm të Will Smith të vitit 2007 u njoftua për herë të parë në mars të vitit 2022, dhe Will që do të kthehej përballë anëtarit të ri të kastit Jordan.

Akiva Goldsman, e cila shkroi “I Am Legend” me Mark Protosevich, u kthye për të shkruar skenarin e vazhdimit, shkruan Variety, transmeton AlbanianPost.

“Ne jemi ende duke punuar për skenarin dhe për ta arritur atë në nivel”, tha Jordan.

“Nuk ka një datë lëshimi apo diçka të tillë. Nuk jam i sigurt se ku do ta filmojmë atë, por jam shumë i emocionuar që do të dal para kamerës me të. Kam kërkuar për një kohë vërtet të gjatë, të jem në gjendje të punoj me Will, është diçka që mezi pres. Jam vërtet i emocionuar”, shtoi ai.

Vetë Smith tha për Entertainment Tonight muajin e kaluar se vazhdimi po “duket mirë”, duke shtuar: “Ne kemi disa ide vërtet të forta. Unë mendoj se Michael dhe unë do ta bëjmë atë së bashku në ekran”.

Me regji të Francis Lawrence, “I Am Legend” luajti Smith në rolin e virologut Robert Neville, i vetmi i mbijetuar në qytetin e Nju Jorkut të një murtaje të krijuar nga njeriu që i shndërron njerëzit në mutantë të etur për gjak.

Misioni i tij për të gjetur një kurë e sjell atë në kontakt me të mbijetuarit e tjerë.

Filmi u hap në krye të biletave vendase me një rekord të atëhershëm të dhjetorit prej 77 milionë dollarësh dhe vazhdoi të fitonte më shumë se 585 milionë dollarë në mbarë botën.

Në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit të Detit të Kuq në fillim të këtij viti, Smith konfirmoi se “I Am Legend 2” do të përdorte fundin alternativ të filmit të vitit 2007 në të cilin jetonte personazhi i tij.

Publikimi i filmit në kinema përfundoi me vdekjen e personazhit.

Ndërsa Jordan pret që të përfundojë skenari i “I Am Legend 2”, ai do të shfaqet më pas në filmin e ri nga regjisori i tij i “Fruitvale Station”, “Creed” dhe “Black Panther”, Ryan Coogler.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore