Aplikacione

Meta rifreskon logon e Facebook-ut


Përdoruesit e Facebook janë zgjuar me disa ndryshime të vogla në platformë.

Në thelb logoja është saktësisht e njëjtë me atë të fundit, përveçse nuancës blu.

Facebook changed its logo — see if you can tell the difference - The Verge

Tani është më e errët dhe shkronja e vogël “f” ka disa ndryshime delikate.

“Synimi ynë ishte të krijonim një dizajn të rifreskuar të logos së Facebook-ut që të ishte më e guximshme, ‘elektrike’ dhe e përjetshme”, ka shkruar Meta në një postim.

Logoja origjinale e Facebook ishte një version i fontit ‘Klavika’.

Vetë fonti u zhvillua nga Eric Olson, ndërsa modifikimi u krye nga stilisti dhe dizajneri grafik Joe Kral.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore