Sport

Mbappe dëshiron ribashkimin me Bernardo-n në PSG


Ylli i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe dëshiron që Bernardo Silva i Manchester City-t t’i bashkohet atij në Parc des Princes në fund të sezonit, raporton The Sun.

Silva, 28 vjeç, i tha medias amerikane, ESPN verën e kaluar se e ardhmja e tij te kampionët e Premier League ishte e pasigurt, duke thënë në javët e fundit të afatit kalimtar: “Nuk e kam idenë se çfarë do të ndodhë”. Sidoqoftë, ai përfundimisht përfundoi duke qëndruar në Etihad pasi interesimi nga Barcelona nuk përparoi në një ofertë të fortë.

“Nuk ishte një vendim i vështirë për të qëndruar”, tha Silva pasi afati i transferimit të verës kishte kaluar.

“Kishte një ofertë nga një ekip, jo më shumë se kaq, kështu që ishte shumë e lehtë për mua dhe për klubin sepse e vetmja ofertë që erdhi, erdhi mjaft vonë, kështu që për klubin të gjente një zëvendësues nuk do të ishte e lehtë. Jam shumë i lumtur këtu siç thashë dhe do të bëj më të mirën.

“E vërteta është se nuk ka pasur oferta nga Spanja, kështu që unë do të qëndroj në Manchester dhe jam i lumtur. Kjo është e gjitha, kjo është zgjedhja ime”.

Portugezi u transferua në Angli në vitin 2017 nga Monaco, ku ishte shok skuadre me Mbappe-n. Dyshja ishin lojtarët kryesorë në skuadrën që fitoi titullin e Ligue 1 2016-17 dhe arriti në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, dhe tani sulmuesi i PSG thuhet se do të përdorë ndikimin e tij në klub për t’u ribashkuar me Silvën në kryeqytetin francez.

Silva ka një kontratë deri në vitin 2025, që do të thotë se City nuk është nën presion për të shqyrtuar një marrëveshje nëse nuk vjen një ofertë e rëndësishme.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore