Sport

Mayweather lë të kuptohet për revanshin me John Gotti III


Floyd Mayweather (d) dhe John Gotti III (m)

Ylli i boksit Floyd Mayweather ka nxitur spekulimet se ai mund të ndeshet me John Gotti III, pasi takimi i tyre i mëparshëm në ring përfundoi me dhunë.

Mayweather ishte së fundmi në aksion në prill kundër John Gotti III, por përballja u ndërpre nga gjyqtari Kenny Bayless në raundin e gjashtë.

Kjo çoi në një përleshje që përfshinte skuadrat e të dy boksierve dhe dhunë në turmë.

“Floyd Mayweather, ti armiku im për jetë”, ka postuar Gotti në Instagram pas përleshjes.

Gotti-t më pas iu dha edhe një pezullim gjashtë-mujor nga Komisioni Atletik DBPR Florida për rolin e tij në përleshje, por tani ai dëshiron një revansh.

A do të ketë një revansh Floyd Mayweather kundër John Gotti III?

“Le ta bëjmë përsëri, këtë herë i gjithë ekipi juaj do të mbetet në rrugë, unë dhe kjo vajzë Floyd Mayweather t ndeshemi përsëri në Nju Jork”, tha luftëtari në qershor.

Nga këndvështrimi i tij, Mayweather do të ishte i hapur për një tjetër përplasje.

“Ekipi im ka folur me ekipin e tij dhe, para fundit të vitit, mendoj se do ta realizojmë”, tha Mayweather për “Fighthype.com”.

Ka pasur spekulime të mëtejshme në lidhje me mundësinë e një lufte midis Mayweather dhe ish-kampionit të peshave të rënda të WBA, Jean Pascal, megjithëse “Money” dukej se sugjeronte se një marrëveshje nuk mund të arrihet.

“Ata kanë folur gjithashtu për një luftë tjetër”, shtoi Mayweather.”Një duel tjetër me një djalë që është në Kanada… Jean Pascal, por unë u thashë që numrat nuk ishin të duhura”.

Kaos në duelin e Mayweather me djalin e ish-mafiozit John Gotti (VIDEO)

Historia e së kaluarës kriminale të John Gotti III dhe familjes së tij

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore