Sport

Marcelo skeptik për të ardhmen e tij- Turqi apo Katar?


Foto: REUTERS/Marcelo Del Pozo

Marcelo është një nga lojtarët e Real Madrid-it që pritet të largohet këtë verë, me kontratën e tij që përfundon këtë muaj.

Mbrojtësi i majtë brazilian është lojtari që ka fituar më së shumti trofe në historinë e Los Blancos.

Marcelo ishte i gatshëm të qëndronte për një sezon tjetër, por ai nuk ka marrë asnjë ofertë për të vazhduar kontratën e tij.

Gjatë festimeve pas fitores së Real Madrid-it ndaj Liverpool-it në finalen e Ligës së Kampionëve, Marcelo nuk mundi t’i mbante lotët, duke qenë i vetëdijshëm se ky ishte sezoni i tij i fundit në klub.

Braziliani është në pritje të homazhit që Real Madridi ka organizuar për të më 13 qershor dhe nuk dëshiron që asgjë t’ia largojë vëmendjen nga kjo ngjarje e veçantë.

Foto: Getty Images

Megjithatë, agjentët e tij tashmë kanë marrë telefonata nga klubet që janë të interesuar të marrin shërbimet e tij përpara sezonit 2022/23.

Marcelo ka tërhequr interes nga Katari, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Turqia, por ai nuk është i sigurt se cili duhet të jetë hapi i tij i ardhshëm, pasi familja e tij është e kënaqur me jetën në kryeqytetin spanjoll.

Të luash në Turqi është opsioni më tërheqës, pasi liga e tyre është më konkurruese se ajo e Katarit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe.

Një skuadër turke gjithashtu mund t’i ofrojë atij mundësinë për të luajtur sërish futboll evropian sezonin e ardhshëm.

Duhet theksuar se në sezonet e fundit, Marcelo është kujdesur për dietën e tij, duke ushtruar edhe në seanca shtesë me një trajner personal, edhe gjatë pushimeve, në përpjekje për të qëndruar në formë.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore