Lajme

Maqedonia e Veriut: 9 të vdekur e 442 raste të reja me COVID-19


Ilustrim

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut, 9 persona e kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me COVID-19, dhe janë regjistruar 442 raste të reja.

Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë së MV-së, janë kryer 2 mijë e 708 testime për COVID-19, ndërsa janë shëruar gjithsejtë 505 pacientë.

Raste aktive me COVID-19 sipas MSH-së raportohet të jetë 8 mijë e 289.

Deri më tani janë bërë gjithsej 1 milion e 458 mijë e 731 testime të Covid-19 në vend.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar nga pandemia në MK që nga fillimi i epidemisë ka shkuar në 213 mijë e 779 pacientë, ndërsa të shëruar 197 mijë 998, kurse vdekje 7 mijë e 492.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore