Sport

Manchester United e bën prioritet transferimin e Kane


Manchester United e ka bërë nënshkrimin e sulmuesit të Tottenham-it, Harry Kane këtë verë, synimin e tyre kryesor dhe është favorit për nënshkrimin e kapitenit të Anglisë, me Bayern Munich që heziton të përfshihet në një luftë ofertash, raporton Sunday Mirror.

29-vjeçari është gati të hyjë në vitin e fundit të kontratës së tij me Spurs dhe ka paqartësi nëse ai do të nënshkruajë një marrëveshje të re.

Nëse nuk e bën, do të ushtronte presion mbi Tottenham për ta transferuar atë për një tarifë gjatë verës për të siguruar që ai të mos largohet falas në qershor 2024.

United është në treg për një sulmues të profilit të lartë, pasi ata synojnë të zhvillojnë një sfidë për titull sezonin e ardhshëm dhe kanë caktuar Kane si një përshtatje ideale.

Ndërsa raporti sugjeron që menaxheri Erik ten Hag është gjithashtu i prirur të sjellë Jude Bellingham në Old Trafford, Kane është prioriteti.

Ndërsa Bayern ende kërkon të gjejë një zëvendësues për Robert Lewandowski, klubi gjerman ka qenë gjithashtu i lidhur shumë me Kane, golashënuesi rekord i Spurs. Megjithatë, çmimi i Spurs mbi 100 milionë funte mendohet të jetë shumë i lartë për klubin bavarez.

Lewandowski iu bashkua Barcelonës verën e kaluar. Raporti thotë se sulmuesi i Eintracht Frankfurt Randal Kolo Muani është identifikuar nga Bayern si një alternativë më e lirë për Kane.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore