Muzikë

Magjia e kryeveprave botërore mbështjell skenën e Chopin Piano Festival


Baritoni i shquar tajlandez, Saran Suebsantiwongse dhe pianistja e mirënjohur, Alberta Troni, dhanë një performancë të shkëlqyer në mbrëmjen që lamë pas.

Për një muaj – deri më 9 qershor – skena e Chopin Piano Fest do të mbështillet nga magjia e kryeveprave të muzikës klasike dhe bashkëkohore.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore