Stil

Machine Gun Kelly reagon ndaj sharjeve homofobike në autobusin e tij të turneut


Machine Gun Kelly

Këngëtari, Machine Gun Kelly iu përgjigj vandalit që pikturoi një nga autobusët e turneut të tij, me sharje homofobike përpara shfaqjes së tij në Omaha, Nebraska.

Krijuesi i hitit “Bad Things” ndau një seri videosh që adresonin incidentin në faqen e tij zyrtare në Instagram duke zbuluar se makina e vandalizuar nuk ishte personale e tija.

MGK, emri i vërtetë i të cilit është Colson Baker, i’u drejtua autorit të pikturave duke i thënë se, “ju lyeni me sprej një autobus duke menduar se ishte autobusi im. Autobus i gabuar, idiot”.

“Bëni mirë pjesën e parë të krimit”, shtoi reperi 32-vjeçar.

Njëri prej autobusëve të muzikantit u gjet me mbishkrime të lyera me spërkatje të premten në mëngjes, ku njëra anë ishte e lyer me fjalët “RAP DEVIL”, ndërsa tjetra kishte një imazh të papërshtatshëm.

“Së dyti, unë isha në autobus deri në orën 4:30 të mëngjesit, që do të thotë se keni pritur deri në orën 5:00 të mëngjesit për të spërkatur një bojë”, tha këngëtari në videon tjetër ndërsa shpërtheu në të qeshura.

“Mund të kishit qenë në shtëpi duke u përqafuar me partnerin tuaj ose duke bërë diçka, dhe në vend të kësaj do të ishit si “dreq, do të doja që ai të shkonte në dhomën e tij të hotelit që të mund ta lyeja me spërkatje”, shtoi ai.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore