Sport

Liverpool synon dyshen Gavi – Dembele nga Barcelona


Jurgen Klopp kërkon të përforcojë skuadrën për sezonin e ardhshëm. Teksa të kuqtë kanë përpara sfidën  finale në UEFA Champions League, në merkato ata mbeten vigjilent.

Ousmane Dembele dhe Gavi janë dy yjet e Barcelona-s që të kuqtë dëshirojnë t’i kenë në “Anfield” sezonin e ardhshëm.

Sipas katalanases “Sport”, Liverpool i ka bërë kontaktet e para me agjentin e Dembele-s, duke i ofruar kushtet e tyre. Ai në verë do të jetë trsnsferim i lirë.

Francezi mund të marrë vendin e njërit prej Sadio Mane ose Mohamed Salah që këtë verë pritet të largohet nga Liverpool-i.

Po “Sport”, raporton se anglezët janë gati të paguajnë klauzolën prej 50 milionë eurosh për super talentin e mesfushës së Barcelona-s, Gavi-n.

Spanjolli ende nuk ka pranuar të rinovojë kontratën në “Camp Nou” edhe pse është pjesë e rëndësishme e skuadrës së Xavi Hernandez-it. Ai ka edhe një vit kontratë.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore